66 Trains run via Sonipat (SNP)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
74029 Sonipat Jind DEMU M T W T F S - Origin 00:00 10:45 4
74019 Sonipat Jind DEMU M T W T F S - Origin 00:00 13:30 4
19805 KOTA UHP EXPRESS - - - T - - - 00:11 02:00 00:13 2
19806 UHP KOTA EXP - - - - F - - 01:54 02:00 01:56 1
64463 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 02:29 01:00 02:30 2
18102 MURI EXPRESS M T W T F S S 03:21 02:00 03:23 1
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 03:21 02:00 03:23 1
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 03:21 02:00 03:23 1
14554 HIMACHAL EXPRESS M T W T F S S 04:07 02:00 04:09 1
15707 KIR ASR EXPRESS M T W T F S S 04:07 02:00 04:09 2
14034 JAMMU MAIL M T W T F S S 04:23 02:00 04:25 1
12312 KALKA MAIL M T W T F S S 04:40 02:00 04:42 1
14217 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 05:14 02:00 05:16 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 05:48 02:00 05:50 2
64464 Panipat New Delhi MEMU M T W T F S S 06:11 02:00 06:13 1
12919 MALWA EXPRESS M T W T F S S 06:13 02:00 06:15 2
14095 HIMALYAN QUEEN M T W T F S S 06:24 02:00 06:26 2
64531 Delhi Panipat Passenger M T W T F S S 06:51 01:00 06:52 2
64472 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 06:53 02:00 06:55 1
12497 SHANE PUNJAB M T W T F S S 07:23 02:00 07:25 -
64462 Kurukshetra Hazrat Nizamuddin (2HNK) MEMU M T W T F S S 07:55 02:00 07:57 1
64452 Kurukshetra Delhi (2KDM) MEMU M T W T F S S 08:12 01:00 08:13 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 08:33 02:00 08:35 1
74030 Jind Sonipat DEMU M T W T F S - 09:10 00:00 Destination -
64465 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 09:22 02:00 09:24 3
11901 Gita Jayanti Express M T W T F - - 09:57 02:00 09:59 2
12058 NDLS JANSHTBDI M T W T F S S 10:49 02:00 10:51 1
64536 Panipat Delhi MEMU (2DU) M T W T F S S 11:07 01:00 11:08 1
14732 FKA DLI EXP M T W T F S S 11:34 02:00 11:36 1
12925 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 11:52 02:00 11:54 2
12925 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 11:52 02:00 11:54 2
12460 ASR NDLS EXP M T W T F S S 13:06 02:00 13:08 1
74020 Jind Sonipat DEMU M T W T F S - 13:10 00:00 Destination 4
15708 ASR KIR EXPRESS M T W T F S S 13:56 02:00 13:58 1
64533 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 14:08 02:00 14:10 2
12046 CDG NDLS SHTBDI M T W T F S - 14:26 02:00 14:28 1
12459 NDLSASR EXPRESS M T W T F S S 14:28 02:00 14:30 2
14673 SHAHEED EXPRESS - T - T F - S 14:43 02:00 14:45 2
14649 SARYU YAMUNA EXP M - W - - S - 14:43 02:00 14:45 2
14731 DLI FKA EXP M T W T F S S 15:16 02:00 15:18 2
22926 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 15:16 02:00 15:18 1
12926 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 15:16 02:00 15:18 1
12057 UHL JANSHATABDI M T W T F S S 15:28 02:00 15:30 2
64454 Kurukshetra Old Delhi MEMU M T W T F S S 15:33 02:00 15:35 1
22430 Pathankot Delhi Superfast Express M T W T - S S 15:44 02:00 15:46 1
11902 Gita Jayanti Express M T W T F - - 16:34 10:00 16:44 1
54303 Delhi Kalka Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:38 02:00 16:40 2
12920 MALWA EXPRESS M T W T F S S 17:41 02:00 17:43 1
64451 Delhi Panipat (5DPM) MEMU M T W T F S S 17:50 01:00 17:51 2
64534 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 18:23 01:00 18:24 1
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 18:39 02:00 18:41 1
64453 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 18:48 02:00 18:50 2
14674 SHAHEED EXP - T - T F - S 19:15 02:00 19:17 1
14650 SARYUYAMUNA EXP M - W - - S - 19:15 02:00 19:17 1
64471 Ghaziabad Panipat MEMU M T W T F S S 19:17 02:00 19:19 2
64461 Nizamuddin Kurukshetra (1HNK) MEMU M T W T F S S 19:50 02:00 19:52 2
14218 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 19:54 02:00 19:56 1
12045 NDLS CDG SHTBDI M T W T F S - 19:57 02:00 19:59 2
14033 JAMMU MAIL M T W T F S S 21:01 02:00 21:03 2
14096 HIMALAYAN QUEEN M T W T F S S 21:18 02:00 21:20 1
12498 SHANE PUNJAB M T W T F S S 21:31 02:00 21:33 -
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 22:11 02:00 22:13 2
12311 HWH DLI KLK MAIL M T W T F S S 22:29 01:00 22:30 2
18101 TATA JAT EXP M T W T F S S 22:50 02:00 22:52 2
18109 ROU MURI JAT EXP M T W T F S S 22:50 02:00 22:52 3
14553 HIMACHAL EXP M T W T F S S 23:59 02:00 00:01 2