34 Trains run via Samba (SMBX)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
19804 SVDK KOTA EXP M - - - - - - 00:15 02:00 00:17 1
16688 NAVYUG EXPRESS - - - - F - - 00:15 02:00 00:17 1
16032 ANDAMAN EXPRESS - - W - - S S 00:15 02:00 00:17 1
16318 HIMSAGAR EXP - T - - - - - 00:15 02:00 00:17 1
16318 HIMSAGAR EXP - T - - - - - 00:15 02:00 00:17 1
16688 NAVYUG EXPRESS - - - - F - - 00:15 02:00 00:17 1
14645 SHALIMAR EXP M T W T F S S 04:26 02:00 04:28 2
19225 BTI JAT EXP M T W T F S S 05:10 02:00 05:12 2
74909 Pathankot Jn Udhampur DEMU M T W T F S S 06:14 02:00 06:16 2
14033 JAMMU MAIL M T W T F S S 06:56 02:00 06:58 2
13151 JAMMU TAWI EXP M T W T F S S 07:20 02:00 07:22 2
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 08:26 02:00 08:28 2
19224 JAT ADI EXPRESS M T W T F S S 08:29 02:00 08:31 1
04992 Jammu Tawi Pathankot DEMU Special M T W T F - - 10:32 01:00 10:33 1
16031 ANDAMAN EXPRESS - T - - F S - 11:36 02:00 11:38 2
16687 NAVYUG EXP - - - T - - - 11:36 02:00 11:38 2
19803 KOTA SVDK EXP - - - - - - S 11:36 02:00 11:38 2
16787 TEN JAMMU EXP M - - T - - - 11:36 02:00 11:38 2
16317 HIMSAGAR EXP M - - - - - - 11:37 01:00 11:38 2
18101 TATA JAT EXP M T W T F S S 13:02 02:00 13:04 2
18109 ROU MURI JAT EXP M T W T F S S 13:02 02:00 13:04 2
19107 JANMABHOOMI EXP M - - - - - - 14:07 02:00 14:09 2
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 14:55 02:00 14:57 1
18102 MURI EXPRESS M T W T F S S 14:55 02:00 14:57 1
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 14:55 02:00 14:57 1
04991 Pathankot Jammu Tawi DEMU Special M T W T F - - 16:10 01:00 16:11 2
14034 JAMMU MAIL M T W T F S S 17:09 02:00 17:11 1
74910 Udhampur Pathankot Jn DEMU M T W T F S S 17:45 02:00 17:47 1
19223 ADI JAT EXPRESS M T W T F S S 18:08 02:00 18:10 2
13152 KOLKATA EXP M T W T F S S 19:28 02:00 19:30 1
14646 SHALIMAR EXP M T W T F S S 21:08 02:00 21:10 1
19226 JAT BTI EXP M T W T F S S 22:00 02:00 22:02 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 22:20 02:00 22:22 1
19108 JANMABHOOMI EXP M - - - - - - 22:48 02:00 22:50 1