51 Trains run via Chalisgaon Jn (CSN)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
51115 Chalisgaon Dhule Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 13:40 1
51111 Chalisgaon Dhule Mix Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 06:00 1
51119 Chalisgaon Dhule Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 17:30 -
51113 Chalisgaon Dhule Mix Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 09:50 1
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 00:13 02:00 00:15 2
12105 VIDARBHA EXPRESS M T W T F S S 00:18 02:00 00:20 2
12106 VIDARBHA EXPRES M T W T F S S 00:39 01:00 00:40 -
12135 PUNE NAGPUR EXP M - W - F - - 00:48 02:00 00:50 1
12138 PUNJAB MAIL M T W T F S S 00:59 02:00 01:01 1
12137 PUNJAB MAIL M T W T F S S 01:10 02:00 01:12 1
11025 BSL PUNE EXP M T W T F S S 01:58 02:00 02:00 -
12809 HOWRAH MAIL M T W T F S S 02:03 02:00 02:05 -
12136 NAGPUR PUNE EXP - T - T - - S 02:08 02:00 02:10 2
12322 KOLKATA MAIL M T W T F S S 02:58 02:00 03:00 -
18029 LTT SHALIMAR EX M T W T F S S 03:33 02:00 03:35 3
13202 LTT RJPB EXP M T W T F S S 03:48 02:00 03:50 -
13201 RJPB LTT EXP M T W T F S S 03:54 01:00 03:55 -
11015 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 04:03 02:00 04:05 2
12321 HWH MUMBAI MAIL M T W T F S S 04:24 01:00 04:25 -
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 04:58 02:00 05:00 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 04:58 62:00 06:00 -
51196 Balharshah Mumbai CST Sewagram Composite Express M T W T F S S 05:27 03:00 05:30 -
12140 SEWAGRAM EXP M T W T F S S 05:27 03:00 05:30 -
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 06:38 02:00 06:40 3
11039 MAHARASHTRA EXP M T W T F S S 07:03 02:00 07:05 2
11039 MAHARASHTRA EXP M T W T F S S 07:03 02:00 07:05 -
21028 MUMBAI MAIL M T W T F S S 07:03 02:00 07:05 2
51181 Devlali Bhusaval Passenger (UnReserved) M T W T F S S 07:39 01:00 07:40 -
12716 ASR NED EXPRESS M T W T F S S 07:53 02:00 07:55 -
51112 Dhule Chalisgaon Mix Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:05 00:00 Destination -
51154 Bhusaval Mumbai CST Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:40 05:00 09:45 -
15018 GKP LTT EXP M T W T F S S 11:53 02:00 11:55 -
15017 GORAKHPUR EXP M T W T F S S 11:53 02:00 11:55 -
51114 Dhule Chalisgaon Mix Passenger (UnReserved) M T W T F S S 12:55 00:00 Destination 1
51153 Mumbai CST Bhusaval Passenger (UnReserved) M T W T F S S 14:28 05:00 14:33 2
11072 KAMAYANI EXPRES M T W T F S S 16:13 02:00 16:15 -
12715 SACHKHAND EXP M T W T F S S 16:43 02:00 16:45 -
51116 Dhule Chalisgaon Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:45 00:00 Destination -
11061 DARBHANGA EXP M T W T F S S 17:15 02:00 17:17 1
11071 KAMAYANI EXPRESS M T W T F S S 17:38 02:00 17:40 -
11040 MAHARASHTRA EXP M T W T F S S 19:19 01:00 19:20 -
11040 MAHARASHTRA EXP M T W T F S S 19:19 01:00 19:20 1
51182 Bhusaval Devlali Passenger (UnReserved) M T W T F S S 19:30 02:00 19:32 -
11026 PUNE BSL EXP M T W T F S S 19:53 02:00 19:55 2
51118 Dhule Chalisgaon Mumbai CST Composite Express M T W T F S S 20:35 30:00 21:05 -
12139 SEWAGRAM EXP M T W T F S S 20:38 02:00 20:40 -
12139 SEWAGRAM EXP M T W T F S S 20:38 02:00 20:40 -
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 21:03 02:00 21:05 -
11016 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 21:08 02:00 21:10 -
18030 SHM LTT EXPRESS M T W T F S S 22:14 01:00 22:15 -
12810 HWH MUMBAI MAIL M T W T F S S 22:38 02:00 22:40 -