151 Trains run via Warangal (WL)

1 Other stations in Warangal: Kazipet Jn


Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
67267 Warangal Hyderabad Push Pull Passenger M T W T F S S Origin 00:00 14:00 3
67265 Warangal Hyderabad Push Pull Passenger M T W T F S S Origin 00:00 05:15 3
12861 LINK DAKSIN EXP M T W T F S S 00:24 02:00 00:26 2
17250 MACHILIPTNM EXP M T W T F S S 00:34 01:00 00:35 1
17025 MUGR SC EXPRESS M T W T F S S 00:54 01:00 00:55 2
12295 SANGHAMITRA EXP M T W T F S S 01:05 01:00 01:06 2
12710 SIMHAPURI EXP M T W T F S S 01:13 02:00 01:15 1
22663 MS JODHPUR EXP - - - - - - S 01:18 02:00 01:20 2
07608 Tirupati Hazur Sahib Nanded(Via Vijayawada) Specia - - - T - - - 01:33 02:00 01:35 -
17214 NSL NS EXP M - W T F S - 01:33 02:00 01:35 1
12296 SANGHA MITRA EX M T W T F S S 01:35 05:00 01:40 1
12539 YPR LUCKNOW EXP - - - T - - - 01:43 02:00 01:45 3
12578 BAGMATI EXPRESS - - - - - - S 01:43 02:00 01:45 1
22352 PATLIPUTRAEXP - T - - - - - 01:43 02:00 01:45 2
17249 MTM SC EXP M T W T F S S 01:56 02:00 01:58 2
17026 SC MUGR EXPRESS M T W T F S S 02:10 01:00 02:11 1
12709 SIMHAPURI EXP M T W T F S S 02:16 01:00 02:17 2
12763 PADMAVATHI EXP - T W T - S S 02:30 02:00 02:32 2
12727 GODAVARI EXP M T W T F S S 02:40 02:00 02:42 2
12722 DAKSHIN EXPRESS M T W T F S S 02:43 02:00 02:45 1
12862 Link SF Express M T W T F S S 02:43 02:00 02:45 1
18501 VSKP GIMB EXP - - - - F - - 02:58 02:00 03:00 2
18401 PURI OKHA EXP M - - - - - - 02:58 02:00 03:00 2
12577 BAGMATI EXPRESS - - - T - - - 03:00 02:00 03:02 2
12670 GANGAKAVERI EXP - - W - F - - 03:00 02:00 03:02 1
22351 PPTA YPR EXP - - - - - - S 03:00 02:00 03:02 1
22404 NDLS PDY EXP - T - - - - - 03:00 02:00 03:02 1
12969 CBE JAIPUR EXP - - - - - S - 03:08 02:00 03:10 2
18502 GIMB VSKP EXP - T - - - - - 03:08 02:00 03:10 1
12967 JAIPUR EXP M - W - - - - 03:08 02:00 03:10 2
12669 GANGAKAVERI EXP - T - - - - S 03:08 02:00 03:10 2
12737 GOUTAMI EXP M T W T F S S 03:28 01:00 03:29 2
07607 Hazur Sahib Nanded Tirupati (via Vijayawada) Speci - - W - - - - 03:40 02:00 03:42 -
12775 COCANADA EXP M - W - F - - 03:55 02:00 03:57 2
57626 Kakatiya Fast Passenger M T W T F S S 03:58 02:00 04:00 3
57237 Kazipet Vijayawada Passenger (UnReserved) M T W T F S S 04:10 02:00 04:12 1
12759 CHARMINAR EXP M T W T F S S 04:13 02:00 04:15 2
12783 VSKP SC AC EXP M - - - - - - 04:35 01:00 04:36 2
12655 NAVJEEVAN EXP M T W T F S S 04:35 05:00 04:40 2
12615 GRAND TRUNK EXP M T W T F S S 04:58 02:00 05:00 2
12739 VSKP GARIB RATH M T W T F S S 05:18 02:00 05:20 2
22664 JU MS SF EXPRESS - - W - - - - 05:45 05:00 05:50 1
16864 MQ BGKT EXP - T - - - - - 06:13 02:00 06:15 2
12804 VSKP SWRN J EXP M - - T - - - 06:27 05:00 06:32 1
12644 SWARNA JAYANTI - - - - - S - 06:27 05:00 06:32 1
12646 ERS MILLENUM EX - - W - - - - 06:27 05:00 06:32 1
04426 Hazrat Nizamuddin Kochuveli Special Fare AC SF Spe - - - - - - S 06:28 02:00 06:30 -
22620 TEN BILASPUR EX M - - - - - - 06:43 02:00 06:45 2
12852 BILASPUR EXPRESS - T - - - - - 06:43 02:00 06:45 2
22816 ERS BILASPUR EXP - - - T - - - 06:43 02:00 06:45 2
22631 ANUVRAT EXPRESS - - - - F - - 06:43 02:00 06:45 2
67269 Kazipet Dornakal MEMU M T W T F S S 06:50 02:00 06:52 1
12621 TAMIL NADU EXP M T W T F S S 07:03 02:00 07:05 2
18112 YPR TATA EXP M - - - - - - 07:43 02:00 07:45 1
22850 SC SHM WKLY EXP - - - - F - - 07:43 02:00 07:45 1
12774 SC SHM AC EXP - T - - - - - 07:43 02:00 07:45 1
12761 TPTY KRMR EXP - - - T - - S 07:46 01:00 07:47 2
22416 A P EXP M T W T F S S 07:48 02:00 07:50 1
08501 VSKP SC SPL - - W - - - - 07:55 02:00 07:57 2
11020 KONARK EXPRESS M T W T F S S 08:08 02:00 08:10 2
17406 KRISHNA EXP M T W T F S S 08:32 02:00 08:34 1
12389 GAYA MS EXPRESS M - - - - - - 08:48 05:00 08:53 2
22648 KORBA EXPRESS - T - - F - - 09:08 02:00 09:10 2
12522 RAPTISAGAR EXP - - - - - S - 09:08 02:00 09:10 2
22646 AHILYANAGARI EX - - - - - - S 09:08 02:00 09:10 3
12512 RAPTISAGAR EXP M - W T - - - 09:08 02:00 09:10 2
12713 SATAVAHANA EXP M T W T F S S 09:14 02:00 09:16 2
57123 Singareni Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:20 02:00 09:22 2
12706 SC GNT EXP M T W T F S S 09:58 02:00 10:00 1
17201 GOLCONDA EXP M T W T F S S 10:13 02:00 10:15 2
77251 Peddapalli Mahbubabad Passenger - - W - - S - 10:13 02:00 10:15 1
11019 KONARK EXPRESS M T W T F S S 10:28 02:00 10:30 1
12626 KERALA EXPRESS M T W T F S S 11:02 05:00 11:07 1
57657 Manuguru Kazipet Passenger (UnReserved) M T W T F S S 11:14 01:00 11:15 3
22849 SHM SC WKLY EXP - - - T - - - 11:23 02:00 11:25 2
12434 CHENNAI RAJDHNI - - - T - S - 11:25 01:00 11:26 1
17205 SNSI COA EXP M - W - F - - 11:38 02:00 11:40 2
18504 SNSI VSKP EXP - - - - - S - 11:38 02:00 11:40 1
17207 SNSI BZA EXP - - - T - - - 11:38 02:00 11:40 2
22645 AHILYANAGARI EX - T - - - - - 12:03 02:00 12:05 1
12511 RAPTI SAGAR EXP M - - - F S - 12:03 02:00 12:05 1
22647 KRBA TVC EXPRES - - - T - - S 12:03 02:00 12:05 1
12521 RAPTI SAGAR EXP - - W - - - - 12:03 02:00 12:05 1
18646 EAST COAST EXP M T W T F S S 12:53 02:00 12:55 1
12625 KERALA EXPRESS M T W T F S S 13:00 05:00 13:05 2
57658 Kazipet Manuguru Passenger (UnReserved) M T W T F S S 13:18 02:00 13:20 1
17208 BZA SNSI EXP - T - - - - - 13:30 02:00 13:32 1
17206 COA SNSI EXP M - W - - S - 13:31 01:00 13:32 1
67264 Hyderabad Warangal Push Pull Passenger M T W T F S S 13:45 00:00 Destination 1
18645 EAST COAST EXP M T W T F S S 14:08 02:00 14:10 2
12433 RAJDHANI EXP - - - - F - S 14:39 01:00 14:40 2
17202 GOLCONDA EXP M T W T F S S 15:20 02:00 15:22 1
12773 SHM SC AC EXP - - - T - - - 15:24 01:00 15:25 2
16318 HIMSAGAR EXP - - W - - - - 15:28 05:00 15:33 1
16318 HIMSAGAR EXP - - W - - - - 15:28 05:00 15:33 1
12688 DDN MDU SF EXP - T - - - S - 15:28 05:00 15:33 1
22688 CDG MDU SF EXP - T - - - S - 15:28 05:00 15:33 1
18402 OKHA PURI EXP - - - T - - - 15:28 05:00 15:33 1
57124 Singareni Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:23 02:00 16:25 1
77252 Mahbubabad Peddapalli DEMU - T - - F - - 16:29 01:00 16:30 2
17213 NS NSL EXP M T W T - S - 16:50 02:00 16:52 2
17405 KRISHNA EXPRESS M T W T F S S 16:55 02:00 16:57 2
22415 VSKP NDLS APEXP M T W T F S S 17:10 02:00 17:12 2
12390 MS GAYA EXPRESS - T - - - - - 17:30 05:00 17:35 1
12643 NIZAMUDDIN EXP - - W - - - - 17:30 05:00 17:35 2
12645 NIZAMUDDIN EXP - - - - - - S 17:30 05:00 17:35 2
12803 SWARNAJAYANTI EX M - - - F - - 17:30 05:00 17:35 2
16093 LUCKNOW EXP - T - - - S - 17:55 05:00 18:00 3
16031 ANDAMAN EXPRESS - - W T - - S 17:55 05:00 18:00 2
18503 VSKP SNSI EXP - - - T - - - 18:18 02:00 18:20 2
12714 SATAVAHANA EXP M T W T F S S 18:20 02:00 18:22 1
57238 Vijaywada Kazipet Passenger (UnReserved) M T W T F S S 18:34 01:00 18:35 2
16688 NAVYUG EXPRESS - - - - - S - 18:38 05:00 18:43 1
16032 ANDAMAN EXPRESS M - - T - - S 18:38 05:00 18:43 1
16094 LJN MAS EXP - T - - F - - 18:38 05:00 18:43 1
16688 NAVYUG EXPRESS - - - - - S - 18:38 05:00 18:43 1
08502 SC VSKP SPL - - W - - - - 18:43 02:00 18:45 -
12705 GNT SC EXP M T W T F S S 18:45 02:00 18:47 2
18111 TATA YPR EXP - - - - F - - 19:06 02:00 19:08 1
12616 G T EXPRESS M T W T F S S 19:30 05:00 19:35 1
16787 TEN JAMMU EXP - T - - - S - 19:40 05:00 19:45 2
16687 NAVYUG EXP - T - - - - - 19:40 05:00 19:45 2
16317 HIMSAGAR EXP - - - - - S - 19:40 05:00 19:45 2
12728 GODAVARI EXP M T W T F S S 19:45 02:00 19:47 1
12784 SC VSKP AC EXP - - - - - S - 19:59 01:00 20:00 1
12656 NAVAJIVAN EXP M T W T F S S 20:05 05:00 20:10 2
12687 DEHRADUN EXP M - - T - - - 20:20 05:00 20:25 2
12687 DEHRADUN EXP M - - T - - - 20:30 05:00 20:35 2
12764 PADMAVATI EXP M T - T F - S 20:33 02:00 20:35 1
12622 TAMIL NADU EXP M T W T F S S 20:48 02:00 20:50 1
12760 CHARMINAR EXP M T W T F S S 21:08 02:00 21:10 1
12851 BSP MAS EXP - - - - - - S 21:23 05:00 21:28 1
12968 JP MADRAS EXP M - - - - S - 21:23 05:00 21:28 1
12970 JP CBE SUP EXP - - W - - - - 21:23 05:00 21:28 1
12762 KRMR TPTY EXP - - - T - - S 21:38 02:00 21:40 1
57625 Kakatiya Fast Passenger M T W T F S S 21:44 01:00 21:45 1
12740 VSKP GARIB RATH M T W T F S S 22:08 02:00 22:10 1
22815 BSP ERS S F EXP M - - - - - - 22:38 02:00 22:40 1
12776 COCANADA EXP M - W - F - - 22:43 02:00 22:45 1
67270 Dornakal Kazipet MEMU M T W T F S S 23:00 02:00 23:02 2
12540 LKO YPR SUP EXP - - - - - S - 23:10 02:00 23:12 1
15120 MUV RMM EXP M - - - - - - 23:10 02:00 23:12 1
22619 BSP TEN EXPRESS - T - - - - - 23:10 02:00 23:12 1
16360 PNBE ERS EXPRES - - W - - - - 23:10 02:00 23:12 1
22632 ANUVRAT EXP M - - - - - - 23:15 02:00 23:17 1
16863 BGKT MQ EXPRESS - - - - F - - 23:15 02:00 23:17 1
12738 GOUTAMI EXP M T W T F S S 23:33 02:00 23:35 1
15119 RMM MUV EXPRESS - - - T - - - 23:40 05:00 23:45 2
22403 PDY NDLS EXPRESS - - W - - - - 23:40 05:00 23:45 2
16359 ERS PATNA EXP - - - - - - S 23:40 05:00 23:45 2
04425 Kochuveli Hazrat Nizamuddin SpecialFare SF AC Spec - T - - - - - 23:50 03:00 23:53 -