83 Trains run via Vidisha (BHS)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
12191 NDLS JBP SUP EXP M T W T F S S 00:02 02:00 00:04 2
51827 Itarsi Jhansi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 00:28 02:00 00:30 1
02185 Habibganj Rewa SpecialFare SF Special M - - - - - - 00:30 02:00 00:32 -
02196 Bhopal Rewa Special Fare Special - - - - - - S 00:30 02:00 00:32 -
12192 JBP NDLS SUP EX M T W T F S S 00:37 02:00 00:39 1
15067 Gorakhpur Mumbai Bandra (T.) Express(via Barhni ) - - - T - - - 00:49 02:00 00:51 -
11080 GKP LTT EXPRESS - - - - - - S 00:49 02:00 00:51 -
15063 Gorakhpur Mumbai LTT Express (Via Barhni) - T - - - - - 00:49 02:00 00:51 -
15065 Gorakhpur Panvel Express (via Barhni) M - W - F S - 00:49 02:00 00:51 -
12410 GONDWANA EXPRES - T W T F - S 01:13 02:00 01:15 1
12406 GONDWANA EXPRESS M - - - - S - 01:13 02:00 01:15 2
11704 REWA EXPRESS - T - T - S - 02:29 02:00 02:31 1
51828 Jhansi Itarsi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 03:13 02:00 03:15 2
14320 BE INDB EXPRESS - - - T - - - 03:20 02:00 03:22 2
11071 KAMAYANI EXPRESS M T W T F S S 03:30 02:00 03:32 1
12616 G T EXPRESS M T W T F S S 04:21 02:00 04:23 2
12186 REWANCHAL EXP M T W T F S S 04:39 02:00 04:41 2
22911 SHIPRA EXPRESS - - W - F - S 04:48 02:00 04:50 1
12156 BHOPAL EXPRESS M T W T F S S 05:29 02:00 05:31 2
12920 MALWA EXPRESS M T W T F S S 06:17 02:00 06:19 2
11072 KAMAYANI EXPRES M T W T F S S 06:37 02:00 06:39 2
18237 CHATTISGARH EXP M T W T F S S 07:07 02:00 07:09 1
59386 Panchvalley Passenger Slip M T W T F S S 07:07 02:00 07:09 1
12184 PBH BPL EXPRESS - T - T - - S 07:30 02:00 07:32 2
11079 LTT GKP EXPRESS - - - - F - - 07:33 02:00 07:35 -
08634 Habibganj Hatia Special Fare Garib Rath Special - - - - - - S 07:45 02:00 07:47 -
11271 VINDHYACHAL EXP M T W T F S S 07:48 02:00 07:50 2
11703 REWA INDB EXP M - W - F - - 07:55 02:00 07:57 2
02187 Rewa Habibganj SpecialFare SF Special - T - - - - - 07:55 02:00 07:57 -
19422 PNBE ADI EXP - - W - - - - 08:05 02:00 08:07 2
12593 LJN BPL G R - - - - - - S 08:05 02:00 08:07 2
13026 BPL HOWRAH EXP - - W - - - - 08:12 02:00 08:14 1
15066 Panvel Gorakhpur Express (Via Barhni) - T - T - S S 08:32 02:00 08:34 -
15064 Mumbai LTT Gorakhpur Express (via Barhni) - - W - - - - 08:32 02:00 08:34 -
54812 Jodhpur Bhopal Passenger M T W T F S S 08:48 02:00 08:50 2
22162 RAJYA RANI EXP M T W T F S S 08:49 02:00 08:51 2
18235 Bhopal Chirmiri Express Cum Passenger Slip M T W T F S S 08:56 02:00 08:58 1
18235 Bhopal Bilaspur Express M T W T F S S 08:56 02:00 08:58 1
12722 DAKSHIN EXPRESS M T W T F S S 09:09 02:00 09:11 2
12722 DAKSHIN EXPRESS M T W T F S S 09:09 02:00 09:11 2
11465 SMNH JBP EXPRES - T - - - - S 09:23 02:00 09:25 1
19421 ADI PNBE EXPRESS M - - - - - - 09:43 02:00 09:45 2
22829 BHUJ SHM EXP - - W - - - - 09:43 02:00 09:45 1
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 09:47 02:00 09:49 1
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 10:16 02:00 10:18 2
12137 PUNJAB MAIL M T W T F S S 10:17 02:00 10:19 1
11016 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 10:52 02:00 10:54 2
61631 Bhopal Bina MEMU M T W T F S S 11:43 02:00 11:45 1
12198 BPL INTERCITY M T - T F S - 14:02 02:00 14:04 2
59386 Panchvalley Passenger Slip2 M T - - F S - 14:33 02:00 14:35 1
11015 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 14:33 02:00 14:35 1
12138 PUNJAB MAIL M T W T F S S 15:52 02:00 15:54 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 15:56 02:00 15:58 1
12197 GWL INTERCITY M T - T F S - 16:07 02:00 16:09 1
18236 BSP BPL PAS EXP M T W T F S S 16:19 02:00 16:21 2
58220 Chirmiri Bhopal Passenger Slip M T W T F S S 16:19 02:00 16:21 2
54811 Bhopal Jodhpur Passenger M T W T F S S 17:18 02:00 17:20 1
11466 JBP SOMNATH EXP M - - - - S - 17:18 02:00 17:20 2
13025 HWH BPL EXPRESS - T - - - - - 17:18 02:00 17:20 2
12721 NIZAMUDDIN EXP M T W T F S S 17:22 02:00 17:24 1
12861 LINK DAKSIN EXP M T W T F S S 17:22 02:00 17:24 1
14623 PATALKOT EXP M T W T F S S 17:37 02:00 17:39 1
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 17:49 02:00 17:51 2
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 17:49 02:00 17:51 2
12919 MALWA EXPRESS M T W T F S S 18:12 02:00 18:14 1
22161 RAJYA RANI EXP M T W T F S S 18:32 02:00 18:34 1
11272 VINDHYACHAL EXP M T W T F S S 19:06 02:00 19:08 1
22912 SHIPRA EXP - T - - F - S 19:07 02:00 19:09 2
61632 Bina Bhopal MEMU M T W T F S S 19:21 02:00 19:23 2
08633 Hatia Habibganj Special Fare Garib Rath Special - - - - - S - 19:23 02:00 19:25 -
22830 SHM BHUJ SF EXP - - - - - - S 19:24 01:00 19:25 2
12183 BPL PBH SUP EXP - T - - F - S 19:57 02:00 19:59 1
12615 GRAND TRUNK EXP M T W T F S S 20:07 02:00 20:09 1
12405 GONDWANA EXPRES - T - - - - S 20:27 02:00 20:29 1
12409 GONDWANA EXPRES M - W T F S - 20:27 02:00 20:29 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 21:12 02:00 21:14 2
15068 Mumbai Bandra T Gorakhpur Express(via Barhni) - - - - F - - 21:21 02:00 21:23 -
02195 Rewa Bhopal Special Fare Special - - - - - S - 21:50 02:00 21:52 -
12155 BHOPAL EXPRESS M T W T F S S 22:08 02:00 22:10 1
12185 REWANCHAL EXP M T W T F S S 22:51 02:00 22:53 1
14319 INDB BARELLY EXP - - - T - - - 23:13 02:00 23:15 1
12594 LJN GARIB RATH - - - - - - S 23:22 02:00 23:24 1
14624 PATALKOT EXP M T W T F S S 23:47 02:00 23:49 2