56 Trains run via Subzi Mandi (SZM)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
64463 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 01:37 01:00 01:38 1
04012 Beas Hazrat Nizamuddin SpecialFare Special (UnRese M - - - - - - 03:18 02:00 03:20 -
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 04:08 02:00 04:10 2
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 04:08 02:00 04:10 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 04:46 02:00 04:48 1
14554 HIMACHAL EXPRESS M T W T F S S 05:00 02:00 05:02 2
14034 JAMMU MAIL M T W T F S S 05:20 02:00 05:22 2
12312 KALKA MAIL M T W T F S S 05:43 02:00 05:45 2
64531 Delhi Panipat Passenger M T W T F S S 05:56 01:00 05:57 1
64464 Panipat New Delhi MEMU M T W T F S S 07:11 01:00 07:12 2
64472 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 07:55 01:00 07:56 2
64465 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 08:24 01:00 08:25 1
64462 Kurukshetra Hazrat Nizamuddin (2HNK) MEMU M T W T F S S 08:55 01:00 08:56 2
11901 Gita Jayanti Express M T W T F - - 09:00 02:00 09:02 1
64452 Kurukshetra Delhi (2KDM) MEMU M T W T F S S 09:17 01:00 09:18 2
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 09:28 02:00 09:30 2
12925 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 11:19 02:00 11:21 1
12925 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 11:19 02:00 11:21 1
12058 NDLS JANSHTBDI M T W T F S S 11:34 02:00 11:36 2
64536 Panipat Delhi MEMU (2DU) M T W T F S S 12:14 01:00 12:15 2
14732 FKA DLI EXP M T W T F S S 12:26 02:00 12:28 2
64533 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 13:12 01:00 13:13 1
14673 SHAHEED EXPRESS - T - T F - S 13:34 02:00 13:36 1
14649 SARYU YAMUNA EXP M - W - - S - 13:34 02:00 13:36 1
12460 ASR NDLS EXP M T W T F S S 13:51 02:00 13:53 2
14731 DLI FKA EXP M T W T F S S 14:31 02:00 14:33 1
15708 ASR KIR EXPRESS M T W T F S S 14:40 02:00 14:42 2
12057 UHL JANSHATABDI M T W T F S S 14:51 02:00 14:53 1
54303 Delhi Kalka Passenger (UnReserved) M T W T F S S 15:31 02:00 15:33 1
12926 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 15:56 02:00 15:58 2
22926 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 15:56 02:00 15:58 2
22430 Pathankot Delhi Superfast Express M T W T - S S 16:38 02:00 16:40 2
64451 Delhi Panipat (5DPM) MEMU M T W T F S S 16:51 02:00 16:53 1
64454 Kurukshetra Old Delhi MEMU M T W T F S S 16:55 02:00 16:57 2
11902 Gita Jayanti Express M T W T F - - 17:25 02:00 17:27 2
64453 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 17:52 01:00 17:53 1
64471 Ghaziabad Panipat MEMU M T W T F S S 18:21 01:00 18:22 1
12920 MALWA EXPRESS M T W T F S S 18:25 02:00 18:27 2
64461 Nizamuddin Kurukshetra (1HNK) MEMU M T W T F S S 18:50 01:00 18:51 1
64534 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 19:31 02:00 19:33 2
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 19:47 02:00 19:49 2
14650 SARYUYAMUNA EXP M - W - - S - 20:03 02:00 20:05 2
14674 SHAHEED EXP - T - T F - S 20:03 02:00 20:05 2
14033 JAMMU MAIL M T W T F S S 20:21 02:00 20:23 1
04011 Hazrat Nizamuddin Beas SpecialFare Special (UnRese - - - T - - - 20:38 02:00 20:40 -
14218 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 20:46 02:00 20:48 2
12472 SWARAJ EXPRESS - T W - F S - 20:58 02:00 21:00 2
12474 SARVODAYA EXP - - - T - - - 20:58 02:00 21:00 2
12476 JAT HAPA EXP M - - - - - - 20:58 02:00 21:00 2
12478 JAT JAMNAGR EXP - - - - - - S 20:58 02:00 21:00 2
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 21:33 02:00 21:35 1
12311 HWH DLI KLK MAIL M T W T F S S 21:52 01:00 21:53 1
18101 TATA JAT EXP M T W T F S S 22:11 02:00 22:13 1
18109 ROU MURI JAT EXP M T W T F S S 22:11 02:00 22:13 1
12498 SHANE PUNJAB M T W T F S S 22:16 02:00 22:18 15
14553 HIMACHAL EXP M T W T F S S 23:06 02:00 23:08 1