27 Trains run via Shahbad Marknda (SHDM)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 00:59 02:00 01:01 1
18110 JAT MURI ROU EXP M T W T F S S 00:59 02:00 01:01 1
18109 ROU MURI JAT EXP M T W T F S S 01:39 02:00 01:41 2
18101 TATA JAT EXP M T W T F S S 01:39 02:00 01:41 2
64482 Ambala Kurukshetra EMU M T W T F S S 04:56 01:00 04:57 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 06:09 02:00 06:11 1
64532 Ambala Panipat Passenger (2DU) M T W T F S S 07:10 01:00 07:11 1
64546 Ambala Kurukshetra MEMU M T W T F S S 07:44 01:00 07:45 1
64541 Panipat Ambala Ludhiana MEMU M T W T F S S 07:47 01:00 07:48 2
14217 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 07:57 02:00 07:59 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 08:32 02:00 08:34 2
14095 HIMALYAN QUEEN M T W T F S S 09:04 02:00 09:06 2
14795 Ekta Express (UnReserved) M T W T F S S 09:04 02:00 09:06 2
74994 Ambala Kurukshetra DEMU M T W T F S S 10:52 01:00 10:53 1
64545 Kurukshetra Ambala EMU M T W T F S S 11:00 01:00 11:01 2
74993 Kurukshetra Ambala Cant DEMU M T W T F S S 13:15 01:00 13:16 2
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 16:07 02:00 16:09 1
64548 Ambala Kurukshetra M T W T F S S 16:32 01:00 16:33 1
14218 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 17:48 02:00 17:50 1
64547 Kurukshetra Ambala MEMU M T W T F S S 18:21 01:00 18:22 2
14096 HIMALAYAN QUEEN M T W T F S S 18:48 02:00 18:50 1
14796 Ekta Express (UnReserved) M T W T F S S 18:48 02:00 18:50 1
64543 Panipat Ambala MEMU M T W T F S S 20:13 01:00 20:14 2
54303 Delhi Kalka Passenger (UnReserved) M T W T F S S 20:49 01:00 20:50 2
64542 Ambala Panipat MEMU M T W T F S S 21:11 01:00 21:12 1
64481 Panipat Ambala MEMU M T W T F S S 22:17 01:00 22:18 2
64483 Kurukshetra Ambala MEMU M T W T F S S 23:23 01:00 23:24 2