32 Trains run via Samalkha (SMK)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
14553 HIMACHAL EXP M T W T F S S 00:31 02:00 00:33 2
64463 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 03:00 01:00 03:01 2
14034 JAMMU MAIL M T W T F S S 03:53 02:00 03:55 1
12312 KALKA MAIL M T W T F S S 04:07 02:00 04:09 1
64464 Panipat New Delhi MEMU M T W T F S S 05:32 01:00 05:33 1
14217 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 05:57 02:00 05:59 2
64472 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 06:17 01:00 06:18 1
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 06:21 02:00 06:23 2
14095 HIMALYAN QUEEN M T W T F S S 06:56 02:00 06:58 2
64462 Kurukshetra Hazrat Nizamuddin MEMU M T W T F S S 07:17 01:00 07:18 1
64531 Delhi Panipat Passenger M T W T F S S 07:25 01:00 07:26 2
64452 Kurukshetra Delhi MEMU M T W T F S S 07:37 01:00 07:38 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 08:02 02:00 08:04 1
64465 New Delhi Kurukshetra MEMU M T W T F S S 10:00 01:00 10:01 2
64536 Panipat Delhi MEMU (2DU) M T W T F S S 10:13 01:00 10:14 1
11901 Gita Jayanti Express M T W T F - - 10:18 14:00 10:32 2
14732 FKA DLI EXP M T W T F S S 11:03 02:00 11:05 1
64533 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 14:43 01:00 14:44 2
64454 Kurukshetra Old Delhi MEMU M T W T F S S 14:45 01:00 14:46 1
11902 Gita Jayanti Express M T W T F - - 16:10 02:00 16:12 1
54303 Delhi Kalka Passenger (UnReserved) M T W T F S S 17:16 01:00 17:17 2
64534 Panipat Ghaziabad MEMU M T W T F S S 17:47 01:00 17:48 1
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 18:06 02:00 18:08 1
64451 Delhi Panipat EMU M T W T F S S 18:25 01:00 18:26 2
14218 UNCHAHAR EXP M T W T F S S 19:22 02:00 19:24 1
64453 Delhi Panipat MEMU M T W T F S S 19:26 01:00 19:27 2
64471 Ghaziabad Panipat MEMU M T W T F S S 19:54 01:00 19:55 2
64461 Nizamuddin Kurukshetra MEMU M T W T F S S 20:27 01:00 20:28 2
14096 HIMALAYAN QUEEN M T W T F S S 20:36 02:00 20:38 1
14033 JAMMU MAIL M T W T F S S 21:43 02:00 21:45 3
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 22:41 02:00 22:43 2
12311 HWH DLI KLK MAIL M T W T F S S 23:00 01:00 23:01 2