75 Trains run via Lalitpur (LAR)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
12534 PUSHPAK EXPRESS M T W T F S S 00:40 02:00 00:42 3
22182 NZM JBP SF EXP M T W T F S S 01:04 02:00 01:06 1
14309 UJJAINI EXPRESS - - - T F - - 01:12 02:00 01:14 3
12192 JBP NDLS SUP EX M T W T F S S 02:43 02:00 02:45 3
12533 PUSHPAK EXP M T W T F S S 02:44 02:00 02:46 2
12522 RAPTISAGAR EXP - - - - - - S 03:03 02:00 03:05 3
12512 RAPTISAGAR EXP - T - T F - - 03:03 02:00 03:05 3
12590 GORAKHPUR EXP - - - - - S - 03:03 02:00 03:05 3
12592 GORAKHPUR EXP - - W - - - - 03:04 01:00 03:05 3
22130 TULSI EXPRESS - T - T - - - 03:12 02:00 03:14 2
12715 SACHKHAND EXP M T W T F S S 03:40 02:00 03:42 3
12920 MALWA EXPRESS M T W T F S S 03:58 02:00 04:00 1
12184 PBH BPL EXPRESS - T - T - - S 04:48 02:00 04:50 1
12108 LJN LTT EXPRESSS M - W - F - - 04:48 02:00 04:50 2
18477 UTKAL EXPRESS M T W T F S S 04:54 01:00 04:55 3
19314 INDORE EXPRESS - - - - - S - 05:39 02:00 05:41 2
51827 Itarsi Jhansi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 06:20 05:00 06:25 3
12722 DAKSHIN EXPRESS M T W T F S S 06:40 02:00 06:42 1
12722 DAKSHIN EXPRESS M T W T F S S 06:40 02:00 06:42 1
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 06:44 02:00 06:46 2
18507 VSKP ASR HKG EXP - - W - - S S 06:45 01:00 06:46 3
19166 SABARMATI EXP - T - T - - S 07:05 05:00 07:10 1
19168 SABARMATI EXP M - W - F S - 07:08 02:00 07:10 1
12107 LUCKNOW SUP EXP - T - T - - S 07:50 02:00 07:52 3
11016 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 08:26 02:00 08:28 1
12807 SAMTA EXPRESS M - W T F - S 09:03 01:00 09:04 3
51818 Jhansi Khajuraho Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:15 25:00 09:40 1
51812 Jhansi Bina Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:35 02:00 09:37 1
01708 Atari Jabalpur SpecialFare Special M - - T - - - 10:20 02:00 10:22 2
18237 CHATTISGARH EXP M T W T F S S 10:30 02:00 10:32 3
59386 Panchvalley Passenger Slip M T W T F S S 10:30 02:00 10:32 3
51817 Khajuraho Jhansi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 11:30 23:00 11:53 1
12002 BHOPAL SHTBDI M T W T F S S 11:39 02:00 11:41 2
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 12:08 02:00 12:10 3
15024 YPR GKP EXP - - - - - S - 12:34 01:00 12:35 3
12137 PUNJAB MAIL M T W T F S S 12:48 02:00 12:50 3
16093 LUCKNOW EXP - - W - - - S 13:27 02:00 13:29 3
12138 PUNJAB MAIL M T W T F S S 13:45 02:00 13:47 1
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 14:38 02:00 14:40 1
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 14:40 02:00 14:42 1
01707 Jabalpur Atari SpecialFare Special - T - - - S - 15:15 02:00 15:17 3
12808 SAMTA EXPRESS M T - T F S - 15:42 02:00 15:44 2
19167 SABARMATI EXP - T W - F - S 15:48 02:00 15:50 3
19165 SABARMATI EXP M - - T - S - 15:48 02:00 15:50 3
18508 HIRAKUND EXP M - - T - - S 16:07 02:00 16:09 2
51811 Bina Jhansi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:13 02:00 16:15 3
12001 NDLS SHATABDI E M T W T F S S 17:23 02:00 17:25 3
11015 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 17:28 02:00 17:30 3
59386 Panchvalley Passenger Slip2 M T - - F S - 17:30 02:00 17:32 3
12511 RAPTI SAGAR EXP - - - T F - S 18:07 02:00 18:09 1
12591 GKP YPR EXPRESS - - - - - S - 18:07 02:00 18:09 1
12521 RAPTI SAGAR EXP - T - - - - - 18:07 02:00 18:09 1
12589 GKP SC EXPRESS - - W - - - - 18:07 02:00 18:09 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 18:30 02:00 18:32 1
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 18:43 02:00 18:45 3
12721 NIZAMUDDIN EXP M T W T F S S 19:48 02:00 19:50 3
12861 LINK DAKSIN EXP M T W T F S S 19:50 02:00 19:52 3
51828 Jhansi Itarsi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 20:07 05:00 20:12 1
12919 MALWA EXPRESS M T W T F S S 20:23 02:00 20:25 3
18478 KALINGAUTKALEXP M T W T F S S 20:43 02:00 20:45 1
12716 ASR NED EXPRESS M T W T F S S 20:58 02:00 21:00 1
14623 PATALKOT EXP M T W T F S S 21:00 02:00 21:02 3
14624 PATALKOT EXP M T W T F S S 21:08 02:00 21:10 2
22181 JBP NZM SUP EXP M T W T F S S 21:25 02:00 21:27 3
19313 INDB RJPB EXP - - W - - - - 21:47 02:00 21:49 3
12183 BPL PBH SUP EXP - T - - F - S 21:48 02:00 21:50 3
12191 NDLS JBP SUP EXP M T W T F S S 21:56 02:00 21:58 2
22129 TULSI EXPRESS - T - - - - S 22:31 02:00 22:33 3
14310 UJJAIYANI EXP - T W - - - - 22:34 02:00 22:36 3
12405 GONDWANA EXPRES - T - - - - S 23:00 02:00 23:02 3
12409 GONDWANA EXPRES M - W T F S - 23:00 02:00 23:02 3
12410 GONDWANA EXPRES M T W T - S - 23:02 02:00 23:04 2
12406 GONDWANA EXPRESS - - - - F - S 23:02 02:00 23:04 2
15023 GKP YPR EXP - T - - - - - 23:13 02:00 23:15 1
16094 LJN MAS EXP M - - T - - - 23:13 02:00 23:15 2