40 Trains run via Khanna (KNN)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
13151 JAMMU TAWI EXP M T W T F S S 00:29 01:00 00:30 1
14632 ASR DDN EXPRESS M T W T F S S 02:02 02:00 02:04 2
13152 SEALDAH EXPRESS M T W T F S S 02:47 02:00 02:49 2
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 02:53 02:00 02:55 1
14631 DDN ASR EXPRESS M T W T F S S 03:21 02:00 03:23 1
14646 SHALIMAR EXP M T W T F S S 03:22 02:00 03:24 2
18237 CHATTISGARH EXP M T W T F S S 03:50 02:00 03:52 1
59386 Panchvalley Passenger Slip M T W T F S S 03:50 02:00 03:52 1
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 04:02 02:00 04:04 2
14606 GARIB RATH EXP M - - - - - - 04:35 02:00 04:37 -
13307 GANGASUTLEJ EXP M T W T F S S 05:19 01:00 05:20 1
14682 JUC NDLS EXPRES M T W T F S S 06:13 02:00 06:15 2
13049 AMRITSAR EXP M T W T F S S 06:14 02:00 06:16 1
64521 Ambala Ludhiana MEMU M T W T F S S 07:01 01:00 07:02 1
15707 KIR ASR EXPRESS M T W T F S S 08:03 02:00 08:05 1
74646 Jalandhar city Ambala Cantt. DMU M T W T F S S 08:23 01:00 08:24 2
12716 ASR NED EXPRESS M T W T F S S 08:35 02:00 08:37 2
12919 MALWA EXPRESS M T W T F S S 10:02 02:00 10:04 1
64523 Ambala Ludhiana MEMU M T W T F S S 10:19 02:00 10:21 1
15708 ASR KIR EXPRESS M T W T F S S 10:38 02:00 10:40 2
12497 SHANE PUNJAB M T W T F S S 11:10 02:00 11:12 2
12926 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 11:15 02:00 11:17 2
12920 MALWA EXPRESS M T W T F S S 14:25 02:00 14:27 2
14650 SARYUYAMUNA EXP M - W - - S - 15:17 02:00 15:19 2
14674 SHAHEED EXP - T - T F - S 15:17 02:00 15:19 2
12925 PASCHIM EXPRESS M T W T F S S 15:57 01:00 15:58 1
74645 Ambala Cantt. Jalandhar City DEMU M T W T F S S 16:32 01:00 16:33 1
12715 SACHKHAND EXP M T W T F S S 16:53 02:00 16:55 1
64522 Ludhiana Ambala MEMU M T W T F S S 17:18 01:00 17:19 3
12498 SHANE PUNJAB M T W T F S S 18:00 02:00 18:02 2
64524 Ludhiana Ambala MEMU M T W T F S S 18:44 01:00 18:45 3
14649 SARYU YAMUNA EXP M - W - - S - 19:06 02:00 19:08 1
14673 SHAHEED EXPRESS - T - T F - S 19:06 02:00 19:08 1
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 20:30 02:00 20:32 2
18238 CHHATISGARH EXP M T W T F S S 20:30 02:00 20:32 2
13050 ASR HWH EXPRESS M T W T F S S 21:30 02:00 21:32 1
14681 NDLS JUC EXPRES M T W T F S S 21:33 02:00 21:35 1
14605 GARIB RATH EXP M - - - - - - 21:50 02:00 21:52 -
13308 GANGASATLUJ EXP M T W T F S S 22:50 02:00 22:52 2
14645 SHALIMAR EXP M T W T F S S 23:00 02:00 23:02 1