124 Trains run via Kamakhya (KYQ)

1 Other stations in Guwahati: Guwahati


Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
15644 KYQ PURI EXPRESS - - - T - - - Origin 00:00 23:45 2
15665 B G EXPRESS M T W T F S S Origin 00:00 13:45 3
55601 KYQ LMG PASS M T W T F S S Origin 00:00 05:55 -
12504 Kamakhya Bengaluru Cantt. Humsafar Express - T - - - - - Origin 00:00 20:10 -
19710 KYQ JP KAVIGURU - - - T - - - Origin 00:00 18:45 2
82506 Kamakhya Pune Suvidha Special M - - - - - - Origin 00:00 23:00 -
12552 KYQ YPR AC EXP - - W - - - - Origin 00:00 14:00 4
22512 KARMABHOOMI EXP - - - - - S - Origin 00:00 18:00 2
15815 Kamakhya Dekargaon Intercity Express (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 17:00 -
15668 KYQ GIMB EXPRESS - - W - - - - Origin 00:00 11:00 4
15662 KYQ RNC EXPRESS - T - - - S - Origin 00:00 12:00 1
15613 Kamakhya Murkongselek Intercity Express M T W T F S S Origin 00:00 18:10 4
55812 Kamakhya Dhubri Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 00:30 -
15669 NAGALAND EXPRESS M T W T F S S Origin 00:00 23:10 3
15603 INTER CITY EXP M T W T F S S Origin 00:00 20:15 4
12520 KYQ LTT AC EXP - - - T - - - Origin 00:00 21:00 3
15621 KYQ ANVT EXPRESS - - - T - - - Origin 00:00 05:35 1
15605 JTTN INTERCITY M T W T F S S Origin 00:00 20:15 -
15624 Kamakhya Bhagat Ki Kothi Weekly Express - - - - F - - Origin 00:00 17:15 4
02262 Kamakhya Sealdah SpecialFare AC Winter Special - - - - - S - Origin 00:00 20:10 -
15772 Kamakhya Alipur Duar InterCity Express (UnReserved M T W T F S S Origin 00:00 16:00 4
15620 KYQ GYA WKLY EXP M - - - - - - Origin 00:00 07:00 -
15655 Kamakhya Shri Mata Vaishno Devi Katra Express - - - - - - S Origin 00:00 10:45 -
15631 BME GHY EXPRESS - - W - F - - 00:08 02:00 00:10 3
25631 BKN GHY EXPRESS - - W - F - - 00:08 02:00 00:10 -
25910 NTSK JIVACHH LIN M T W T F S S 02:25 05:00 02:30 -
15910 AVADH ASSAM EXP M T W T F S S 02:25 05:00 02:30 -
25657 Kanchanjunga Express - T - T - - S 03:40 05:00 03:45 -
15659 Kanchanjunga Express M - - - F - - 03:40 05:00 03:45 -
15657 KANCHANJANGA EXP M - W - F S - 03:40 05:00 03:45 3
15666 B G EXPRESS M T W T F S S 04:05 00:00 Destination 4
15929 DIBRUGARH EXP - - - - - - S 04:20 05:00 04:25 -
15629 GUWAHATI EXPRESS - - - T - - - 04:24 01:00 04:25 -
15817 DBB SHTT RR EXP M - W - - S - 04:25 02:00 04:27 -
12519 LTT KYQ AC EXP - T - - - - - 04:25 00:00 Destination 2
13247 DNR CAPITAL EXP - T W T F - - 04:50 10:00 05:00 -
12513 SC GHY EXP - T - - - - - 05:05 02:00 05:07 3
12515 GUWAHATI EXP - - W - - - - 05:05 02:00 05:07 3
12509 GUWAHATI EXP M - - - - S S 05:05 02:00 05:07 -
55810 Guwahati New Bongaigaon Passenger (UnReserved) M T W T F S S 05:15 02:00 05:17 -
15604 INTERCITY EXP M T W T F S S 05:30 00:00 Destination 2
15606 GHY INTERCITY M T W T F S S 05:30 00:00 Destination -
15618 NHLN GHY IC EXP M T W T F S S 05:48 02:00 05:50 -
15643 PURI KYQ EXPRESS M - - - - - - 06:10 00:00 Destination 2
15667 KAMAKHYA EXPRESS - T - - - - - 06:10 00:00 Destination 4
15635 GUWAHATI EXPRES M - - - - - - 06:18 02:00 06:20 1
12516 GHY TVC EXPRESS - - W - - - - 06:35 02:00 06:37 1
12510 GHY SBC EXPRESS M T - - - - S 06:35 02:00 06:37 1
12508 GHY TVC EXPRESS - - - - F - - 06:35 02:00 06:37 1
12514 GHY SC EXPRESS - - - T - - - 06:36 01:00 06:37 -
15927 RNY DBRG EXPRESS M T W - F S S 07:03 02:00 07:05 3
05967 RNY DBRG SPECIAL - - W T - - S 07:03 02:00 07:05 -
12507 GUWAHATI EXP - - - - F - - 07:35 02:00 07:37 3
55804 Guwahati New Bongaigaon Jn Passenger (UnReserved) M T W T F S S 07:35 02:00 07:37 -
15960 KAMRUP EXPRESS M T W T F S S 08:00 05:00 08:05 1
06336 Kochuveli Guwahati Special Fare Special - - W - - - - 08:23 02:00 08:25 -
15614 Murkongselek Kamakhya Intercity Express M T W T F S S 08:40 00:00 Destination 4
05814 Guwahati New Bongaigaon Passenger Special (UnReser M T W T F S S 08:47 01:00 08:48 -
55801 Manas Rhino Passenger (UnReserved) M T W T F S S 08:54 01:00 08:55 1
12345 SARAIGHAT EXP M T W T F S S 09:12 02:00 09:14 1
15769 Alipur Duar Lumding InterCity Express (UnReserved) M T W T F S S 09:20 02:00 09:22 -
55805 New Bongaigaon Jn Guwahati Chilarai Passenger (UnR M T W T F S S 09:43 02:00 09:45 -
13282 RJPB NTSK EXP - - - - - - S 09:58 05:00 10:03 3
15816 Dekargaon Kamakhya Intercity Express (UnReserved) M T W T F S S 10:00 00:00 Destination 2
12505 NORTH EAST EXP M T W T F S S 10:00 02:00 10:02 1
55819 Mendipathar Guwahati Passenger (UnReserved) M T W T F S S 10:40 02:00 10:42 -
55753 Sifhung Passenger (UnReserved) M T W T F S S 10:47 02:00 10:49 -
15632 GHY BME BKN EXP - - - T - S - 11:00 05:00 11:05 1
15636 DWARKA EXPRESS M - - - - - - 11:00 05:00 11:05 1
15632 GHY BME BKN EXP - - - T - S - 11:00 05:00 11:05 1
15670 NAGALAND EXPRESS M T W T F S S 11:30 00:00 Destination 3
15645 GUWAHATI EXPRES M - - - F - - 11:33 02:00 11:35 3
15771 Alipur Duar Kamakhya InterCity Express (UnReserved M T W T F S S 12:10 00:00 Destination -
15619 GAYA KYQ WKLY EX - - W - - - - 12:30 00:00 Destination -
15656 Shri Mata Vaishno Devi Katra Kamakhya Express - - - - F - - 12:30 00:00 Destination 1
15647 GUWAHATI EXPRES - - - - - - S 12:33 02:00 12:35 3
12346 SARAIGHAT EXP M T W T F S S 12:45 02:00 12:47 1
14055 BRAHMPUTRA MAIL M T W T F S S 13:05 05:00 13:10 -
15651 LOHIT EXPRESS M - - - - - - 13:25 05:00 13:30 1
15653 AMARNATH EXPRESS - - W - - - - 13:25 05:00 13:30 1
12503 Bengaluru Cantt. Kamakhya Humsafar Express - - - - - - S 13:30 00:00 Destination -
12551 YPRKYQ AC EXP M - - - - - - 14:00 00:00 Destination 2
14056 BRAHMPUTRA MAIL M T W T F S S 14:25 05:00 14:30 -
55754 Sifhung Passenger (UnReserved) M T W T F S S 14:35 02:00 14:37 -
15622 ANVT KYQ EXPRESS - - - - - - S 14:55 00:00 Destination 3
15959 KAMRUP EXPRESS M T W T F S S 15:05 05:00 15:10 -
15630 GUWAHATI MS EXP - - - - F - - 15:15 05:00 15:20 1
15648 GHY LTT EXPRESS - T - - - - - 15:15 05:00 15:20 1
15930 DBRG MS EXPRESS M - - - - - - 15:15 05:00 15:20 -
12525 KOAA DBRG EXP - - - T - - - 15:23 02:00 15:25 -
82505 Pune Kamakhya Suvidha Special - - - - - S - 15:25 00:00 Destination -
55811 Dhubri Kamakhya Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:00 00:00 Destination -
12506 NORTH EAST EXP M T W T F S S 16:25 02:00 16:27 -
55820 Guwahati Mendipathar Passenger (UnReserved) M T W T F S S 16:35 02:00 16:37 -
15646 GHY LTT EXP - - W - - - S 17:10 05:00 17:15 1
55806 Guwahati New Bongaigaon Jn Chilarai Passenger (UnR M T W T F S S 17:15 02:00 17:17 -
55802 Manas Rhino Passenger (UnReserved) M T W T F S S 17:45 02:00 17:47 -
15942 DBRG JHAJHA EXP - - - T - - - 17:55 05:00 18:00 1
13281 NTSK RJPB EXP M - - - - - - 17:55 05:00 18:00 -
22511 KARMABHOOMI EXP - - - - F - - 18:25 00:00 Destination 3
05968 DBRG RNY SPECIAL M - - T F - - 18:30 02:00 18:32 -
15928 DBRG RNY EXPRESS - T W T - S S 18:30 02:00 18:32 4
02261 Sealdah Kamakhya SpecialFare AC SF Special - - - - - S - 18:35 00:00 Destination -
05813 New Bongaigaon Guwahati Passenger Special (UnReser M T W T F S S 19:05 02:00 19:07 -
15770 Lumding Alipur Duar Jn Express (UnReserved) M T W T F S S 19:30 02:00 19:32 -
55809 New Bongaigaon Guwahati Passenger (UnReserved) M T W T F S S 20:58 02:00 21:00 -
55803 New Bongaigaon Jn Guwahati Passenger (UnReserved) M T W T F S S 21:05 02:00 21:07 -
12526 DBRG KOAA EXP - T - - - - - 21:15 02:00 21:17 1
15617 GHY NHLN I C EXP M T W T F S S 21:35 02:00 21:37 -
55602 LMG KYQ PASS M T W T F S S 21:55 00:00 Destination -
13248 KYQ CAPITAL EXP M T W T - - - 22:05 10:00 22:15 3
15909 ABADH ASSAM EXP M T W T F S S 22:15 05:00 22:20 -
25909 Jivacch Link Express M T W T F S S 22:15 05:00 22:20 -
15661 RNC KYQ EXPRES M - - T - - - 22:30 00:00 Destination 2
15941 JHAJHA DBRG EXP - - - - - S - 22:30 05:00 22:35 2
15818 SHTT DBB RR EXP M - W - - S - 22:45 02:00 22:47 -
19709 KAVI GURU EXP - - W - - - - 22:55 00:00 Destination 2
15623 Bhagat Ki Kothi Kamakhya Express - - - T - - - 23:05 00:00 Destination 3
15652 LOHIT EXPRESS - - - - F - - 23:08 02:00 23:10 3
15654 JAMMU GHY EXPRES - - - - - - S 23:08 02:00 23:10 3
25658 Kanchanjungha Express (PT) M - W - F - - 23:10 05:00 23:15 1
15660 Kanchanjungha Express - T - - - S - 23:10 05:00 23:15 1
15658 KANCHANJUNGA EX - T - T - S S 23:10 05:00 23:15 1
06335 Guwahati Kochuveli Special Fare Special - - W - - - - 23:40 02:00 23:42 -