124 Trains run via Jharsuguda Jn (JSG)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
58162 Jharsuguda Hatia Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 07:30 -
58135 Jharsuguda Sambalpur Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 04:40 -
58134 Jharsuguda Rourkela Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 09:15 -
58117 Jharsuguda Gondia Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 07:15 -
58137 Jharsuguda Sambalpur Passenger (UnReserved) M T W T F S S Origin 00:00 17:25 -
82506 KYQ PUNE SUVIDHA - - W - - - - 00:13 02:00 00:15 -
22846 HTE PUNE EXP - T - - - S - 00:13 02:00 00:15 1
58114 Bilaspur Tatanagar Passenger M T W T F S S 00:15 25:00 00:40 -
18030 SHM LTT EXPRESS M T W T F S S 00:50 05:00 00:55 1
08634 Habibganj Hatia Special Fare Garib Rath Special M - - - - - - 01:00 05:00 01:05 -
12831 BBS GARIB RATH - T - T - - S 01:15 05:00 01:20 1
22829 BHUJ SHM EXP - - - T - - - 01:20 05:00 01:25 2
22909 BL PURI S F EXP - - - - - S - 01:20 20:00 01:40 3
18474 JU PURI EXPRESS M - - - - - - 01:20 20:00 01:40 3
19660 UDZ SHM EXP - - - - - - S 01:20 05:00 01:25 2
14709 BKN PURI EXP - T - - - - - 01:20 20:00 01:40 -
18029 LTT SHALIMAR EX M T W T F S S 01:55 05:00 02:00 3
22886 Tatanagar Mumbai LTT Antyodaya Express M - - - F - - 01:55 02:00 01:57 -
02822 Santragachi Pune AC SF SpecialFare Special - - - - - - S 01:58 02:00 02:00 -
02255 Sealdah Mumbai LTT Special Fare AC Special M - - - - - - 02:05 02:00 02:07 1
58113 Tatanagar Bilaspur Passenger M T W T F S S 02:05 25:00 02:30 -
17006 DBG HYB EXPRESS M - - - - - - 02:15 05:00 02:20 1
17008 DBG SC EXPRESS - - W - - S - 02:15 05:00 02:20 1
12832 DHN GARIB RATH M - W - - S - 02:40 05:00 02:45 1
13352 DHANBAD EXPRESS M T W T F S S 03:30 10:00 03:40 -
13352 DHANBAD EXPRESS M T W T F S S 03:30 10:00 03:40 2
12810 HWH MUMBAI MAIL M T W T F S S 03:55 05:00 04:00 1
22830 SHM BHUJ SF EXP - - - - - - S 04:20 05:00 04:25 2
08061 Shalimar Jaipur AC Special Fare Special - T - - - - - 04:20 05:00 04:25 -
19659 SHM UDZ EXPRESS M - - - - - - 04:20 05:00 04:25 1
02192 Santragachi Jabalpur SpecialFare SF Special - - - - F - - 04:20 05:00 04:25 -
08633 Hatia Habibganj Special Fare Garib Rath Special - - - - - S - 04:20 05:00 04:25 -
12859 GITANJALI EXP M T W T F S S 04:25 02:00 04:27 1
18108 KRPU ROU EXPRESS M T W T F S S 04:40 05:00 04:45 -
13425 MLDT ST EXP - - - - - - S 04:55 05:00 05:00 1
12833 HOWRAH EXPRESS M T W T F S S 05:00 02:00 05:02 2
18452 TAPASWINI EXPRES M T W T F S S 05:35 05:00 05:40 -
12130 AZAD HIND EXP M T W T F S S 05:50 02:00 05:52 1
18418 RAJYA RANI EXP - T - - F - S 06:00 05:00 06:05 -
12906 HWH PBR OKHAEXP - - W - - S S 06:28 02:00 06:30 1
12906 HWH PBR OKHAEXP - - W - - S S 06:28 02:00 06:30 -
22839 Rourkela Bhubaneswar Intercity Express M T W T F S S 06:44 10:00 06:54 1
18005 HWH KORAPUT EXP M T W T F S S 07:35 15:00 07:50 1
12950 PBR KAVIGURU EXP M - - - - - - 07:50 05:00 07:55 -
12152 SAMARSATA EXP - - - - - S S 07:50 05:00 07:55 1
18112 YPR TATA EXP - T - - - - - 07:55 05:00 08:00 -
18638 YPR HATIA EXP - - W - - - - 07:55 05:00 08:00 -
18508 HIRAKUND EXP M T - - F - - 08:05 20:00 08:25 -
12834 HWH ADI EXPRESS M T W T F S S 08:08 02:00 08:10 1
02191 Jabalpur Santragachi Special Fare SF Special - - - T - - - 08:10 05:00 08:15 -
22806 NDLS BBS SUP EXP - T - - - - - 09:10 05:00 09:15 -
58136 Sambalpur Jharsuguda Passenger (UnReserved) M T W T F S S 09:10 00:00 Destination -
78103 Rourkela Sambalpur DEMU M T W T F S - 09:25 20:00 09:45 -
12872 ISPAT EXPRESS M T W T F S S 09:40 05:00 09:45 -
18312 BSB SBP EXPRESS - T - - F - - 09:55 05:00 10:00 1
02821 Pune Santragachi Special Fare AC SF Special - T - - - - - 10:20 02:00 10:22 -
02256 Mumbai LTT Sealdah AC SF Special - - W - - - - 10:23 02:00 10:25 2
22885 Mumbai LTT Tatanagar Antyodaya Express - - W - - - S 10:23 02:00 10:25 2
58131 Rourkela Puri Passenger (UnReserved) M T W T F S S 10:30 05:00 10:35 1
22893 SNSI HWH SUP EXP - - - - - - S 11:05 02:00 11:07 -
12767 NED SRC SUP EXP - T - - - - - 11:05 02:00 11:07 3
12869 HOWRAH SUP EXP M - - - - - - 11:05 02:00 11:07 3
18477 UTKAL EXPRESS M T W T F S S 11:30 10:00 11:40 1
22511 KARMABHOOMI EXP - - - T - - - 11:50 02:00 11:52 2
22838 Dharti Aaba Weekly AC SF Express - - - - F - - 12:00 05:00 12:05 -
22845 PUNE HATIA SUP M - - T - - - 12:05 02:00 12:07 3
13426 ST MALDA TOWN EX - T - - - - - 13:05 05:00 13:10 3
78104 Sambalpur Rourkela DEMU M T W T F S - 13:10 15:00 13:25 -
82505 KYQ SUVIDA SPL - - - - F - - 13:30 05:00 13:35 -
13288 SOUTH BIHAR EXP M T W T F S S 13:30 05:00 13:35 -
22910 PURI VALSAD EXP - - - - - - S 13:35 20:00 13:55 1
22866 PURI LTT SF EXP - T - - - - - 13:45 20:00 14:05 -
12880 BBS LTT SF EXP M - - T - - - 13:45 20:00 14:05 2
14710 PURI BKN EXPRESS - - W - - - - 13:45 20:00 14:05 -
13287 SOUTH BIHAR EXP M T W T F S S 14:00 05:00 14:05 -
12812 HTE LTT SUPER - - - - F S - 14:03 02:00 14:05 -
22844 PNBE BSP EXPRESS - - - - - - S 14:03 02:00 14:05 1
18311 SBP BSB EXPRESS - - W - - - S 14:20 05:00 14:25 2
58112 Itwari Tatanagar Passenger M T W T F S S 14:20 20:00 14:40 -
18507 VSKP ASR HKG EXP - T - - F S - 14:40 35:00 15:15 1
08062 Jaipur Shalimar AC Special Fare Special - - - T - - - 14:50 02:00 14:52 -
12836 YPR HATIA EXP - - - T - S - 15:00 05:00 15:05 2
12375 MAS ASN EXPRESS - - - - - - S 15:00 05:00 15:05 -
12890 YPR TATA EXP - T - - - - - 15:00 05:00 15:05 -
58111 Tatanagar Itwari Passenger M T W T F S S 15:05 25:00 15:30 -
18478 KALINGAUTKALEXP M T W T F S S 15:10 10:00 15:20 -
12871 ISPAT EXPRESS M T W T F S S 15:40 05:00 15:45 1
58133 Rourkela Jharsuguda Passenger (UnReserved) M T W T F S S 17:10 00:00 Destination 1
17005 HYB RXL EXPRESS - - - - F - - 17:45 02:00 17:47 2
17007 SC DBG EXPRESS - - W - - - S 17:45 02:00 17:47 2
58132 Puri Rourkela Passenger (UnReserved) M T W T F S S 17:50 10:00 18:00 -
22805 BBS NDLS SUP EXP - - - - - S - 18:40 05:00 18:45 2
22840 Bhubaneswar Rourkela Intercity Express M T W T F S S 18:50 05:00 18:55 2
58118 Gondia Jharsuguda Passenger (UnReserved) M T W T F S S 19:00 00:00 Destination -
58161 Hatia Jharsuguda Passenger (UnReserved) M T W T F S S 19:20 00:00 Destination -
22905 OKHA HOWRAH EXP M - - T F - - 19:23 02:00 19:25 -
12905 PBR HOWRAH EXP M - - T F - - 19:23 02:00 19:25 2
18006 KORAPUT HWH EXP M T W T F S S 19:35 10:00 19:45 1
18107 ROU KRPU EXPRESS M T W T F S S 19:45 10:00 19:55 1
12129 AZAD HIND EXP M T W T F S S 19:50 02:00 19:52 2
58138 Sambalpur Jharsuguda Passenger (UnReserved) M T W T F S S 20:35 00:00 Destination -
18189 TATA ALLP EXP M T W T F S S 20:40 10:00 20:50 1
13351 DHN ALAPPUZHA E M T W T F S S 20:40 10:00 20:50 1
12151 SAMARSATA EXP - - - T F - - 20:55 05:00 21:00 2
12949 KAVIGURU EXPRESS - - - - - S - 20:55 05:00 21:00 -
18451 TAPASWINI EXPRES M T W T F S S 21:15 05:00 21:20 1
12809 HOWRAH MAIL M T W T F S S 21:35 05:00 21:40 2
12860 GITANJALI EXP M T W T F S S 21:41 02:00 21:43 1
22512 KARMABHOOMI EXP - - - - - - S 22:18 02:00 22:20 1
22894 HWH SNSI EXPRESS - - - T - - - 22:18 02:00 22:20 -
12768 NED WKLY EXP - - W - - - - 22:18 02:00 22:20 -
12870 HWH CSTM EXPRES - - - - F - - 22:18 02:00 22:20 -
12835 HTE YPR EXPRESS - T - - - - S 22:35 05:00 22:40 1
18637 HTE YPR EXP - - - - - S - 22:35 05:00 22:40 -
12376 ASN MAS EXPRESS - - W - - - - 22:35 05:00 22:40 -
12889 TATA YPR EXP - - - - F - - 22:35 05:00 22:40 1
22837 Dharti Aaba Weekly AC SF Express M - - - - - - 22:35 05:00 22:40 -
18111 TATA YPR EXP - - - T - - - 22:35 05:00 22:40 -
18473 PURI JU EXPRESS - - W - - - - 23:05 20:00 23:25 -
18417 RAJYA RANI EXP - T - - F - S 23:10 05:00 23:15 1
22843 BSP PNBE EXP - - - - F - - 23:30 02:00 23:32 -
12879 LTT BBS SUP EXP - - W - - S - 23:30 20:00 23:50 3
12811 HATIA EXPRESS M - - - - - S 23:30 02:00 23:32 -
22865 LTT PURI SUP EX - - - T - - - 23:30 20:00 23:50 -