61 Trains run via Harda (HD)



Code Name M T W T F S S Arrival Time Halt Duration Departure Time Platform
12188 JBP GARIB RATH - - W - F - S 00:33 02:00 00:35 2
12187 MUMBAI GARIBRATH - T - T - S - 00:35 02:00 00:37 3
01655 Pune Jabalpur SpecialFare Special - - W - - - - 00:55 02:00 00:57 2
11054 AMH LTT EXP - - - - - S - 00:56 02:00 00:58 3
11078 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 01:17 02:00 01:19 3
12161 LASHKAR EXPRESS - - - - - S - 02:18 02:00 02:20 2
12153 HABIBGANJ EXP - - - - F - - 02:18 02:00 02:20 2
51157 Bhusaval Itarsi Passenger (UnReserved) M T W T F S S 02:53 02:00 02:55 1
11079 Mumbai LTT Gorakhpur Lokmanya Express (Via Barhni) - - - - F - - 03:18 02:00 03:20 -
22131 GYAN GANGA EXP - T - - - - - 03:48 02:00 03:50 2
15066 Panvel Gorakhpur Express (Via Barhni) - T - T - S S 04:08 02:00 04:10 -
15064 Mumbai LTT Gorakhpur Express (via Barhni) - - W - - - - 04:08 02:00 04:10 -
11080 Gorakhpur Mumbai LTT Lokmanya Express (via Barhni) - - - - - - S 05:10 02:00 05:12 -
15063 Gorakhpur Mumbai LTT Express (Via Barhni) - T - - - - - 05:10 02:00 05:12 -
15065 Gorakhpur Panvel Express (via Barhni) M - W - F S - 05:10 02:00 05:12 -
15018 GKP LTT EXP M T W T F S S 05:34 02:00 05:36 3
15018 GKP LTT EXP M T W T F S S 05:34 02:00 05:36 3
11077 JHELUM EXPRESS M T W T F S S 05:47 02:00 05:49 2
15067 Gorakhpur Mumbai Bandra T Express - - - T - - - 06:10 02:00 06:12 -
12137 PUNJAB MAIL M T W T F S S 06:18 02:00 06:20 2
19046 TAPTI GANGA EXP M - W T - S S 07:35 02:00 07:37 3
22948 Bhagalpur Surat (Tapti Ganga) SF Express (PT) - T - - F - - 07:35 02:00 07:37 3
12322 KOLKATA MAIL M T W T F S S 08:03 02:00 08:05 2
15648 GHY LTT EXPRESS - - - T - - - 08:10 02:00 08:12 3
14314 BE LTT EXPRESS - - - - - - S 08:10 02:00 08:12 3
15646 GHY LTT EXP - T - - F - - 08:10 02:00 08:12 3
12335 BGP LTT EXPRESS M - W - - S - 08:11 01:00 08:12 3
51188 Katni Bhusaval Passenger (UnReserved) M T W T F S S 08:53 02:00 08:55 3
22111 BSL NGP SUP EXP - - W - F - S 08:54 02:00 08:56 2
13202 LTT RJPB EXP M T W T F S S 09:26 02:00 09:28 2
17019 AII HYB EXP - - W - - - - 09:30 02:00 09:32 3
22130 Tulsi Express (PT) - T - T - - - 09:47 02:00 09:49 3
11015 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 10:12 02:00 10:14 2
11072 KAMAYANI EXPRES M T W T F S S 10:20 02:00 10:22 2
11057 AMRITSAR EXPRES M T W T F S S 10:53 02:00 10:55 2
15560 Ahmedabad Darbhanga Jansadharan Weekly Express (Un - - - - - S - 10:55 02:00 10:57 2
17020 HYB AII EXP - - - - - - S 10:55 02:00 10:57 2
12162 LASHKAR EXPRESS - - - - - - S 10:57 02:00 10:59 3
01656 Jabalpur Pune SpecialFare Special M - - - - - - 13:45 02:00 13:47 3
22112 NGP BSL SUP EXP M - - T - S - 13:52 02:00 13:54 2
11058 ASR CSTM EXP M T W T F S S 14:29 02:00 14:31 3
11016 KUSHINAGAR EXP M T W T F S S 15:08 02:00 15:10 3
51187 Bhusaval Katni Passenger (UnReserved) M T W T F S S 15:10 02:00 15:12 1
22129 Tulsi Express - T - - - - S 15:33 02:00 15:35 2
15068 Mumbai Bandra T Gorakhpur Express - - - - F - - 15:50 02:00 15:52 -
11039 MAHARASHTRA EXP M T W T F S S 18:13 02:00 18:15 2
15017 GORAKHPUR EXP M T W T F S S 18:13 02:00 18:15 2
14313 BAREILLY EXP M - - - - - - 18:38 02:00 18:40 2
15647 GUWAHATI EXPRES - - - - F - - 18:38 02:00 18:40 2
15645 GUWAHATI EXPRES - - W - - S - 18:38 02:00 18:40 2
12336 BHAGALPUR EXP - T - T - - S 18:38 02:00 18:40 2
15559 Darbhanga Ahmedabad Jansadharan Weekly Express (Un - - - T - - - 18:55 02:00 18:57 2
22132 GYAN GANGA SF - - W - - - - 18:55 02:00 18:57 3
19045 TAPTI GANGA EXP M - W T F - S 18:58 02:00 19:00 2
22947 Surat Bhagalpur TaptiGanga SF Express - T - - - S - 18:58 02:00 19:00 2
12138 PUNJAB MAIL M T W T F S S 19:37 02:00 19:39 3
12154 HBJ LTT SUP EXP - - - - F - - 20:39 02:00 20:41 3
51158 Itarsi Bhusaval Passenger (UnReserved) M T W T F S S 20:58 02:00 21:00 3
13201 RJPB LTT EXP M T W T F S S 21:49 02:00 21:51 3
11071 KAMAYANI EXPRESS M T W T F S S 23:08 02:00 23:10 2
12321 HWH MUMBAI MAIL M T W T F S S 23:15 02:00 23:17 3